ДОСЛІДЖЕННЯ
Д. ГРИДЖУК
доктор економічних наук
БАНКИ І FINTECH-КОМПАНІЇ: ВЗАЄМОДІЯ ЧИ КОНКУРЕНЦІЯ
АНАЛІТИЧНА ДОПОВІДЬ
Продовжуємо публікацію наших досліджень щодо взаємодії банків та FinTech індустрії. Цю аналітичну доповідь підготовлено згідно з Дослідницькими Програмами INTENS INSTITUTE
.
Доповідь розкриває переваги інтеграції фінтех рішень у банківські сервіси, форми і моделі співпраці, майбутні тренди у розвитку FinTech та ключові засади сталих FinTech екосистем. Сформульовані цікаві висновки щодо навчання у галузі FinTech.
Окрім цього у доповіді досліджуються питання: від чого залежатиме успіх української FinTech-екосистеми та потенціал її сталості, якими є сильні та слабкі сторони банків і FinTech компаній, у чому полягають виклики і ризики, що можуть постати перед ними.
FINTECH
І ЦЕНТРАЛЬНІ БАНКИ.
НОВА ГЛОБАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ
Т. УНКОВСЬКА, Д. ГРИДЖУК
FINTECH І ЦЕНТРАЛЬНІ БАНКИ. НОВА ГЛОБАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ
АНАЛІТИЧНА ДОПОВІДЬ
Цією Аналітичною доповіддю ми розпочинаємо серію публікацій наших досліджень щодо розвитку FinTech та їх впливу на глобальні фінанси, світову економіку і економіку України. Ця доповідь підготовлена згідно з Дослідницькими Програмами INTENS: "BAFIN - Банки та FinTech-індустрія" та "CBDC - Цифрові валюти центральних банків та їх вплив на глобальні фінанси".
Доповідь присвячена аналізу одного з найгарячіших питань, які сьогодні досліджують практично всі центральні банки і наднаціональні фінансові регулятори. З одного боку, це аналіз, присвячений взаємодії між банками та FinTech та огляду глобального FinTech-ринку. З іншого - аналіз сфери цифрових валют центральних банків (CBDC - Central Bank Digital Currencies).
Майже всі центральні банки і міжнародні фінансові регулятори (зокрема BIS та IMF) розпочали дослідження у цій сфері. А кілька центральних банків реалізують пілотні проекти щодо випуску власних CBDC.
Головними стимулами випуску CBDC є:
-
утримання керованості глобальними фінансовими процесами;
-
забезпечення фінансової стабільності та стимулювання економічного зростання;
-
сприяння доступності фінансових ресурсів для широких верств населення і бізнесу, тобто розвиток фінансової інклюзивності.
Автори доповіді представили широку картину поточного розвитку CBDC та прогрес центральних банків і міжнародних фінансових регуляторів у цій сфері.
ШАРОВ О. М.
ГРОШОВА ГЛОБАЛІЗАЦІЯ
Нове дослідження експерта Інституту, професора, доктора економічних наук Шарова Олександра Миколайовича, результати якого опубліковані у монографії.
Монографія присвячена дослідженню феномену грошової глобалізації.
У роботі розглядаються геоекономічні аспекти грошової глобалізації – тобто поступове поширення грошових відносин і грошових систем по усіх континентах аж до завершення екстенсивної фази грошової глобалізації.
Подальший, інтенсивний її розвиток, на думку автора, буде визначатися докорінними змінами – як у формі грошей, так і суті самих грошових відносин.
На багатому історичному матеріалі автор доводить, що грошова глобалізація, – включаючи такі явища, як поширення грошових відносин, універсалізація грошових систем, використання в національному обігу іноземної валюти, вільна конвертація валют та лібералізація міжнародного руху грошового капіталу, - створила необхідні передумови економічної глобалізації, яка, у свою чергу, стала однією з рушійних сил процесу глобалізації в цілому.
Фрагменти монографії та більш детальну інформацію про неї читайте за посиланням